مهدی خزعلی از زندان آزاد شد
🕓  جمعه, ۲۹ام بهمن, ۱۳۹۵ /   نظرات
Mahdi-Khazali-Amadnews

ساعتی پیش با حضور رئیس زندان اوین در بیمارستان طالقانی تهران، «مهدی خزعلی» از زندان ازاد شد.

به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، «مهدی خزعلی» زندانی سیاسی که پس از گفت‌وگو با برنامه‌ی صفحه آخر صدای آمریکا در خصوص خاندان «لاریجانی‌ها» و «دعوت از مردم برای عدم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن» در ۱۹ بهمن‌ماه توسط قوه قضاییه بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده بود، ساعتی قبل با حضور رئیس زندان اوین از زندان آزاد شد.

آقای خزعلی پس از ابلاغ حکم آزادی خود به پزشکان بیمارستان طالقانی تهران اجازه تزریق سرم را در سیزدهمین روز از اعتصاب غذای خشک خود داده و روند درمانی وی آغاز شده است.

ساعتی پیش از آزادی، دو نماینده از سوی پزشکی قانونی کشور برای سومین بار طی روزهای گذشته، بر بالین مهدی خزعلی حاضر شدند و آخرین وضعیت جسمانی وی را به دادستان تهران گزارش دادند.

به نظر می‌رسد وضعیت بحرانی وی در اعتصاب غذای خشک باعث شده که در سیزدهمین روز از اعتصاب غذا، مهدی خزعلی از زندان آزاد شود.

در همین حال مصطفی ترک همدانی وکیل مهدی خزعلی به خبرگزاری ایلنا گفته است که «به دلیل وضعیت جسمی موکلم به بیمارستان طالقانی منتقل شد و امروز ساعت سه و نیم عصر با دستور مقام قضایی دادسرای تهران مأموران اعلام کردند که آقای خزعلی آزاد بوده و از این رو درمان ادامه درمان موکلم آغاز شد.»

مهدی حزعلی روز گذشته نامه‌ای را به صادق آملی لاریجانی نگاشت و در ان نامه ضمن انتقاد از عملکرد وی، نوشت: سؤال از نحوه مصرف سود ۶۳ حساب قوه قضاییه با کشتن من از ذهن ملت حذف نخواهد شد، «تنها راه حسابرسی و شفافیت است». باید خروجی این ۶۳۳ حساب توسط حسابرسان خبره بررسی و به مردم گزارش شود. این‌که چند کارمند بانک و قوه قضاییه که حساب‌ها را لو داده‌اند را دستگیر کنید یا مهدی خزعلی رو بکشید، مشکل شما را دو چندان می‌کند؛ «آن را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟!»

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-47t