بیت شهید آیت‌الله قدوسی: مدافعان کرامت و آزادی برای حفظ حداقل‌ها در رنج و فشار قرار گرفته‌اند
🕓  چهارشنبه, ۲۷ام بهمن, ۱۳۹۵ /   نظرات
Mahdi-Khazali-Amadnews

بیت شهید آیت‌الله قدوسی در پیامی به «مهدی خزعلی» زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا نوشت: «انقلابی که برای رجوع به کرامت انسان‌ها برپا شده بود و اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که مدافعان کرامت و آزادی باید برای حفظ حداقل‌ها چنین در رنج و فشار قرار گیرند.»

به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، مهدی خزعلی در یازدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود هم اکنون در بیمارستان طالقانی تهران است و در اعتصاب غذای خشک قرار دارد.

«خزعلی» با دستور مستقیم «صادق آملی لاریجانی» رئیس قوه قضاییه و صاحب ۶۳ فقره حساب بانکی شخصی با «ارقام فوق نجومی» بازداشت شده و «لاریجانی» طی دستوری در جلسه‌ی محرمانه‌ی روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه خود با مسئولین حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفته است: «حالا که اعتصاب غذا مد شده و هر کسی در زمان بازداشت اعتصاب غذا می‌کند و قوه قضاییه را تحت فشار قرار می‌دهد، بد نیست که قربانی هم داشته باشد و بهتر است اولین قربانی این ‘آقازاده تندرو’ باشد.»

متن نامه‌ی «محمدحسین قدوسی» به نمایندگی از بیت‌ شهید آیت‌الله قدوسی خطاب به دکتر مهدی خزعلی را با هم می‌خوانیم:

برادر عزیزم جناب دکتر مهدی خزعلی

خبرهای رسیده از اوضاع شما باعث نگرانی و تأسف عمیق همه دوستداران انسانیت و دیانت است. اگر چه در سال‌های اخیر اخباری که از اوضاع کلان کشور و ملت ایران می‌رسد، پیوسته این تأسف را عمیق‌تر و شدیدتر می‌کند، اما آنچه که مربوط به جان و حریم انسان‌هاست اهمیت ویژه‌ای دارد.

انقلابی که برای رجوع به کرامت انسان‌ها برپا شده بود و اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که مدافعان کرامت و آزادی باید برای حفظ حداقل‌ها چنین در رنج و فشار قرار گیرند. خانواده‌های شهیدان انقلاب و جنگ که همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند تا انقلاب و کشور ایران بتواند برپا و استوار باقی بماند اکنون چگونه می‌اندیشند؟ همسر آیت‌الله شهید قدوسی که خود داغ دو شهید را در ابتدای انقلاب به جان خریده اکنون حق دارد که از خود بپرسد که ما به کجا می‌رویم؟ آیا عزیزترین گوهرهای انسانی خود را برای چنین وضعیتی فدا کرده‌ایم؟ همچنین او که فرزند علامه بزرگوار طباطبایی است، می‌داند که بهترین و ارزشمندترین شاگردان پدرش تمام زندگی خود را گذاشتند تا حکومتی عقلانی، دیانتی عالمانه و سیاستی معقول و مردمی در این کشور به نام دین و ملت ایران برقرار گردد، اما آیا ما اکنون گرفتار جهالت و عوام‌گرایی و فساد اقتصادی نیستیم؟ همه این شرایط نشان دهنده روزگار سختی است که در پیش خواهیم داشت و شما هم همچون دیگر دینداران و ایثارگران باید برای این مبارزه سخت و طاقت‌فرسا باقی بمانید.

من به نمایندگی از همسر آیت‌الله شهید، ضمن اعلام نگرانی عمیق از وضعيت شما از وضعیت شما و همه عزیزانی که با اعتصاب غذا، سختی‌هایی را به جان خود خریده‌اند تا صدای خود را به گوش ديگران برسانند، خواستارم که اعتصاب خود را به نام میلیون‌ها انسانی که کرامت و آزادی انسانی را در این کشور گرامی می‌دارند پایان دهید. ما روزگاران سخت‌تر و مهم‌تری در پیش داریم که از وضعیت امروز ما تعیین کننده‌تر است و آن زمان به وجود انسان‌های فداکار و ایثارگر محتاج‌تریم.

پاسخ مهدی خزعلی به درخواست «زهرا رباني املشي» برای شكستن اعتصاب غذای خشک

صبح امروز «زهرا ربانی املشی» عروس مرحوم آیت‌الله منتظری در پیامی خواستار پایان اعتصاب غذای مهدی خزعلی شد و این اعتصاب را که «خوف ضرر» دارد، حرام دانست.

به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، خانم ربانی املشی نوشته است: حتماً خودشان [مهدی خزعلی] توجه دارند كه اگر احتمال ضرر به بدن‌شان را بدهند، ادامه اعتصاب حرام است. در روزه كه امر الهي است، «خوف ضرر» هم باشد نبايد روزه گرفت، حالا اعتصاب كه جاي خود را دارد.»

در پاسخ به این سخنان مهدی خزعلی در پیامی به «زهرا ربانی املشی» آورده است: سلام عليكم، با تشكر از اظهار محبت خواهر گرامي، من هم مي‌دانم قاعده لاضرر و لاضرار را، ولي همان‌گونه كه تير و تركش و نيزه‌ها در كربلا براي جسم اباعبدالله زيان بار بود و ضرر داشت، تيرهاي اعتصاب غذا هم همان ضررها را دارد. وقتی سخن از مبارزه با ظلم و ظالم باشد، جهاد في سبيل الله است و بايد اين تيرها را به جان خريد. براي همه مظلومان در بند وقتي فرياد اعتراض‌شان به جايي نمي‌رسد، اعتصاب غذا آخرين سلاح است و جهاد في سبيل الله مي‌باشد و فرد، شهيد در راه خداست.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-470