ملاقات‌های منظم نمایندگان «سیدمحمد خاتمی» با «حسین طائب»؛ درخواست ورود به حاکمیت
🕓  یکشنبه, ۲۴ام بهمن, ۱۳۹۵ /   نظرات
Khatami-Kharazi-Lari-Taeb-Amadnews

دو نماینده از سوی «سیدمحمد خاتمی» رئیس دولت اصلاحات، ملاقات‌های منظمی را با «حسین طائب» رئیس سازمان اطلاعات سپاه برگزار می‌کنند.

یک مقام ارشد امنیتی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به خبرنگار «آمدنیوز» گفته است که «سیدعبدالواحد موسوی لاری» و «سیدصادق خرازی» به نمایندگی از «سیدمحمد خاتمی» رئیس‌جمهور پیشین کشور، ملاقات‌های منظمی را با «حسین طائب» رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران برگزار می‌کنند.

در این میان، ملاقات‌های «سیدصادق خرازی» رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان مدت سه سال است که تداوم دارد، اما «موسوی لاری» وزیر کشور دولت اصلاحات تنها مدت چند ماه است که با «حسین طائب» به نمایندگی از «سیدمحمد خاتمی» ملاقات می‌کند.

این دیدارها با هدف «اقناع فکری حسین طائب» و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران برای ورود «سیدمحمد خاتمی» به حاکمیت صورت می‌پذیرد. هم‌چنین برنامه‌ها و سیاست‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان در این جلسات بررسی و به اطلاع آقای «خاتمی» نیز می‌رسد.

از سوی دیگر در این دیدارهای منظم هفتگی، منویات سازمان اطلاعات سپاه و حجت‌الاسلام «سیدمجتبی خامنه‌ای» به نمایندگی از سوی رهبری انقلاب، با واسطه «حسین طائب» به «موسوی لاری» و «صادق خرازی» منتقل و از «سیدمحمد خاتمی» خواسته شده برای «نرم کردن دل رهبری انقلاب» و «بازگشت به حاکمیت»، برخی دستورات و توصیه‌های «حسین طائب» و «بیت رهبری» را اجرا کند.

گفتنی است «سیدمحمد خاتمی» تا کنون چند بار درخواست ملاقات خصوصی با رهبری انقلاب را از طرق مختلف به اطلاع ایشان رسانده که هر بار با پاسخ منفی بیت رهبری مواجه شده است. آخرین بار «سیدمحمد خاتمی» برای دیدار آیت‌الله خامنه‌ای به بیمارستان محل مداوای «پروستات» رهبری رفت که با ممانعت تیم حفاظتی بیت رهبری، از دیدار با رهبری بازماند.

«صادق خرازی» به خاطر «روابط نزدیک خانوادگی» با حجت‌الاسلام «سیدمسعود خامنه‌ای» و «حسین طائب»، نقش عمده‌ای را در متقاعد کردن رئیس‌ دولت اصلاحات برای اجرای منویات سازمان اطلاعات سپاه و بیت رهبری بر دوش داشته است. این نقش آن‌چنان پر رنگ بوده که مشاوران ارشد آقای خاتمی و بسیاری از اصلاح‌طلبان، توان تأثیرگذاری در تصمیمات «سیدمحمد خاتمی» برای جلوگیری از همکاری سازمان یافته با «حسین طائب» را نداشته‌اند.

روز ششم مردادماه ۱۳۹۲، آیت‌الله خامنه‌ای رهبری انقلاب در دیداری عمومی بدون نام بردن از فردی اظهار کردند: «در جلسات خصوصی می‌گویند تقلبی رخ نداده بود، پس به چه علت کشور را دچار آن ضایعات کردید و به لبه پرتگاه بردید؟»

Mohamad-saleh-Meftah-Amadnewsمخاطب این سخنان آیت‌الله خامنه‌ای به دلیل عدم اشاره وی به فرد خاصی روشن نبود اما روز گذشته «محمدصالح مفتاح» مدیر وب‌سایت فردا طی چند رشته توییت، از ملاقات ۴-۵ سال قبل خود به همراه چهار روزنامه‌نگار اصولگرا با رئیس دولت اصلاحات خبر داد و نوشت: «خاتمی صراحتا گفته که تقلب نشده، اما گفته حاضر نیست عمومی بگه.» مفتاح هم‌چنین به صورت تلویحی، درخواست‌ها و فشارهای سازمان اطلاعات سپاه و بیت رهبری از «سیدمحمد خاتمی» را تکرار و نوشته است: «وقتی کسی با منفعت طلبی از ملتش قهر کرده، ادعای آشتی ملی‌اش جز با عذرخواهی حاصل نمی‌شود.»

از دیگر مسائل مطرح شده در جلسات منظم «صادق خرازی» و «موسوی لاری» با رئیس سازمان اطلاعات سپاه، متقاعد کردن «حسین طائب» برای فعالیت پر رنگ‌تر سیاسی «سیدمحمد خاتمی» در چارچوب قواعد سیاسی نظام عنوان شده است. طائب هم‌چنین برخی «منابع فرم دار» سازمان خود مانند آقای «س. ن. م» را در دفتر آقای خاتمی مستقر کرده تا جزئیات اعمال او را به این سازمان گزارش کنند؛ امری که تا کنون با مخالفت آقای خاتمی مواجه نشده است.

تا کنون پیش شرط «طائب» و «بیت رهبری» انقلاب برای «پذیرش و ورود خاتمی به حاکمیت»، «اعلام برائت از حوادث پس از کودتای انتخاباتی سال ۸۸» و «برائت از رهبران جنبش سبز» بوده است؛ شرطی که آقای خاتمی علی‌رغم عمل به وعده‌های مکرر «طائب» برای انجام امور مختلف، تا کنون از قبول آن سر باز زده، اما مشخص نیست امتناع وی تا کجا ادامه یابد.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-45w