سردار محمدرضا نقدی؛ «مواضع تند» با «خواهر و پسر عموی» عضو سازمان مجاهدین خلق
🕓  یکشنبه, ۳ام بهمن, ۱۳۹۵ /   نظرات
Naghdi-Rajavi-Amadnews

صبح امروز غلام‌حسین محسنی اژه‌ای سخنگو و معاون قوه‌ی قضاییه در نشست خبری خود، از «ثبت شکایت» سیدمحمد خاتمی رئیس‌جمهور دولت اصلاحات خبر داد و گفت که شکایت سیدمحمد خاتمی از سردار نقدی در دادسرا ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات از سردار نقدی شکایت کرده و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده است؟‌ گفت:‌ بله، این شکایت ثبت شده و در دادسرا تعقیب می‌شود.

محمدرضا نقدی یکی از معاودین عراقی و زاده‌ی کربلاست و به اظهار نظرهای عجیب نزد سیاسیون کشور شهره است. وی چندی پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق ادعا کرد که «آقای خاتمی از پادشاه عربستان برای کارهای سیاسی خود پول گرفته است» که خبرنگار به سردار نقدی می‌گوید «قبلا این مسئله تکذیب شده است». سردار نقدی جواب می‌دهد که «من را محاکمه کنید و من آنجا جواب می‌دهم.»

وکیل آقای خاتمی نیز عنوان کرده: «چون این ادعا مبنایی ندارد قریب دو هفته پیش یک شکایت کیفری با عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه سردار نقدی در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای رسانه ثبت کردیم که در حال رسیدگی است.»

اما محمدرضا نقدی به عنوان «عنصری مشکوک» که علاوه بر «گفتار شاذ»، دارای «اعمال شاذ» نیز هست، در دهه‌ی هفتاد، ریاست سازمان اطلاعات نیروی انتظامی را بر عهده داشت و در محاکمه‌ی مشهور غلامحسین کرباسچی و بازداشت شهرداران تهران، شکنجه‌های زیادی را بر آنان انجام داده است، به طوری‌که یکی از شهرداران از شدت شکنجه‌های محمدرضا نقدی قادر نبود در دادگاه خود به ریاست غلامحسین محسنی اژه‌ای حضور یابد.

محمدرضا نقدی پیش از این نیز در ابتدای دهه‌ی شصت بنا بر اظهارنظر شاهدان، «طاهره نقدی» خواهر خود را که عضو سازمان مجاهدین خلق بوده، به سختی شکنجه کرده است.

«حمید اسدیان» از اعضای سازمان مجاهدین خلق در یادداشتی درباره‌ی کتاب «توهم توطئه» به سمیه محمدی مؤلف این کتاب می‌نویسد: … بگذار يك نمونه بسيار ارزنده را بيشتر توضيح دهم. خواهر شهيدمان «طاهره نقدي» كه از آن نام بردم برادري داشت كه از سران سپاه پاسداران بود. او از همان آغاز با وحشي‌گري يك پاسدار درنده، «طاهره» را كتك مي زد. او را آويزان مي‌كرد و با كمربند به جانش مي افتاد تا دست از هواداري مجاهدين بردارد. كار به جايي رسيده بود كه «طاهره» شهيد ديسك كمر گرفته بود و به شدت رنج مي برد. اما اي دريغ كه حسرت يك بازگشت از «انتخاب»ش را به دل برادر ستمگر خود بگذارد. نه تنها آن شكنجه‌هاي جانفرسا را تحمل كرد كه بعد هم كه در فاز نظامي دستگير شد يكي از بهترين مقاومتها را كرد و توسط همان برادر جنايتكار به شهادت رسيد. سميه باور كن هر وقت كه من به چهره مصمم تو نگاه مي كنم كه در رزمت با پليدان استوار ايستاده و از «انتخاب»ت دفاع مي‌كني ياد «طاهره» مي افتم و بعد ستاره‌هايي كه مثل «طاهره» هستند و هم اكنون در «اشرف» در كنار تو جاي دارند…»
Tahereh-Naghdi-Amadnews«محمدرضا نقدی»، علاوه بر داشتن خواهری عضو سازمان مجاهدین خلق، پسر عمویی هم داشت که در اسفند ۱۳۶۰ به سازمان مجاهدین خلق پیوست.

«محمد‌حسين نقدي» پسر عموی «محمدرضا نقدی» عضو و نماينده سازمان مجاهدین خلق در ايتاليا در ساعت ۹٫۳۰ روز ۲۵ اسفند ۱۳۷۱ در حالي‌كه عازم محل كارش بود در ميدان البا رم، توسط دو مأمور وزارت اطلاعات كه سوار بر يك موتور بودند، مورد سوء‌قصد قرار گرفت و کشته شد.

«محمد‌حسين نقدي» در تيرماه ۱۳۶۰ به‌ عنوان كاردار سفارت جمهوری اسلامی در ايتاليا منصوب شد، اما ۸ ماه بعد يعني در اسفند ۱۳۶۰ وي با اسناد و مدارک و وسایل سفارت جمهوری اسلامی، آن‌جا را ترك و به سازمان مجاهدین خلق ایران پيوست و عضو هيأت نمايندگي شوراي‌ ملي مقاومت در ايتاليا و سپس از سال ۶۳ نماينده مسئول شورا در اين كشور گردید.

شاید مواضع عجیب و تند «محمدرضا نقدی» پس از ترور پسر عمویش در سال ۱۳۷۱، بی‌ارتباط با پیوستن دو عضو خانواده‌ی وی به سازمان مجاهدین خلق نباشد.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3Yz