مهدی خزعلی: ۱۹دی ۱۳۵۶ آغاز انقلاب بود، و ۱۹دی ۱۳۹۵با مرگ هاشمی این حرکت دوباره آغاز شد
🕓  چهارشنبه, ۲۲ام دی, ۱۳۹۵ /   نظرات
khazali-hashemi-amadnews

مهدی خزعلی آیت الله هاشمی رفسنجانی را «شهید» خواند و گفت: ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ آغاز انقلاب مردم ایران بود، و ۱۹ دیماه ۱۳۹۵ با شهادت آیت الله هاشمی رفسنجانی این حرکت دوباره آغاز شد و مسیر خود را آرام آرام طی خواهد کرد.

دکتر مهدی خزعلی در مصاحبه اختصاصی با شبکه جهانی «دُرّ تی وی» با پرداختن به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی و برخوردهای چند سال اخیر جناح حاکم با وی گفت: آیت الله هاشمی تاثیرگذارترین شخصیت انقلاب پس از امام و مهم‌ترین امام جمعه تهران بود، در حساس‌ترین صحنه‌های انقلاب ایشان بود که جامعه را آرام میکرد و اگر جناح حاکم به فرمایشات ایشان که در آخرین نماز جمعه خود در تیر ماه ۱۳۸۸ بیان شد عمل می‌کرد کار به این جا کشیده نمی شد.

مدیر مسئول جبهه آزادی گفت: در ۸ سال گذشته آیت الله هاشمی را از همه جا به خصوص صداوسیما حذف کردند، اگر هم الان مشاهده می‌کنید که در شهادت ایشان هر ۵ شبکه با تصاویر آقای هاشمی بمباران شده به خاطر خدا یا مردم نیست، می خواستند ایشان را به نحوی به جناح حاکم ربط دهند و بگویند از خودمان است به امید اینکه برخی منتقدان جناح انحصار طلب حاکم در تشییع ایشان شرکت نکنند.

دکتر مهدی خزعلی گفت: مردم امروز هوشیارانه این رفراندوم بزرگ را اجرا کردند و پیام این جمعیت بعد از ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ و تمام سرکوبها این بود که مردم با کسانی هستند که جناح حاکم آنها را «فتنه‌گر» خواندند، هاشمی را «ریشه فتنه» خواندید، ولی امروز مشاهده می کنید که این ریشه تا چه حد در جامعه برگ و بر و شاخه داده است.

مدیر مسئول جبهه آزادی گفت: «شعار آشتی که دیروز داده شد» برای این بود که می دانستند امروز چه اتفاقی قرار است بیافتد، و بیم این داشتند که حرکت مردم دودمانشان را به باد ندهد، به همین منظور می خواستند زمان بخرند و به نوعی این حماسه حضور مردم در۲۱ دی ماه را مصادره کنند.

خزعلی در ادامه اظهار کرد: به نظر من همانگونه که ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶آغاز انقلاب مردم ایران بود، در ۱۹ دیماه ۱۳۹۵ با شهادت آیت الله هاشمی رفسنجانی این حرکت دوباره آغاز شد و مسیر خود را آرام آرام پیش خواهد رفت، ولی نگرانی من فرصت طلبان و منفعت طلبانی است که در جبهه اصلاحات نفوذ کرده‌اند و می‌خواهند بر سر منافع ملت معامله و سازش کنند.

مدیر مسئول جبهه آزادی افزود: عده زیادی از آقایان که از سال ۱۳۸۸ ساکت نشسته و هیچ نگفته اند ناگهان دیروز پیام می دهند که راهپیمایی فردا آشتی ملی است، دقیقا هم صدا با اطلاعات سپاه و جناح حاکم! و باز هم میگویم که مردم هوشیارند، بوی خیانت، ترس، سازش و منفعت طلبی را سریع می فهمند، مردم به صحنه آمده اند و پیامشان هم روشن است؛ محکم بایستید و انتخابات را واگذار نکنید.

مهدی خزعلی در پایان گفت: در مراسم امروز سه ردیف اول عوامل سپاه و بسیج شعار می‌دادند که؛ «این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده» و مردم هم در بیرون جایگاه جوابشان را بخوبی با شعار «این همه لشگر آمده به عشق اکبر آمده» دادند، که البته عقلا میدانند این تشییع اکبر است یا رهبر! این که عکس رهبری را در مجلس ختم دیگری می آورند کار زننده و خلاف آیین سوگواری است.

مشروح این گفت‌وگو را در لینک زیر دنبال کنید.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3Ud