روایت غلامعلی رجایی از آخرین روز کاری هاشمی: ۱۹ پله را در کمال شادابی طی کرد
🕓  سه شنبه, ۲۱ام دی, ۱۳۹۵ /   نظرات
gholamali-rajaei-amadnews

غلامعلی رجایی درباره روز آخر کاری رئیس مجمع تشخیص نظام گفت: ایشان از مرگ هراسی نداشت و به فرزندانش هم می‌گفت که آدم نباید از مرگ بترسد. تصور من این است که مردم قطعا راه هاشمی را مراقبت و اهداف و مسیر ایشان را حفظ خواهند کرد.

غلامعلی رجایی در حاشیه مراسم وداع از هاشمی رفسنجانی درباره آخرین روز کاری هاشمی چنین روایت کرد:

من اول به مردم ایران تسلیت می‌گویم چرا که آقای هاشمی پناه مردم بود من دیروز مثل هر روز که وارد می شدم ایشان استقبال کردند و در رابطه با آقای طبرسی و فرزندانشان مطلبی را به ایشان گفتم و ایشان سلام رساندند و جویای احوال فرزندانشان شدند. چون از ویژگی‌های ایشان این بود که از دوستان امام و انقلاب تفقد می‌کرد و بعد هم به همان وضعی که هر روز ایشان از من جدا می‌شد ۱۹ پله را در کمال شادابی و با لبخند طی کردند و تا ظهر هم جلسه کمیسیون نظارت مجمع بود و وزرای بهداشت و نیرو را ملاقات کرد و خیلی راحت تا ساعت ۵ مجمع بود اما بعد متاسفانه این اتفاق ناگوار افتاد و ایشان به وصال حق رسید.

ایشان البته وقتی مصیبت‌هایی مثل آیت الله موسوی اردبیلی پیش می آمد می‌گفت ما هم رفتنی هستیم و آماده بود و این‌که طی در عرض ده دقیقه رحلت کردند و تمام کردند، آمادگی ایشان را می‌رساند. ایشان از مرگ هراسی نداشت و به فرزندانش هم می‌گفت که آدم نباید از مرگ بترسد. تصور من این است که مردم قطعا راه هاشمی را مراقبت و اهداف و مسیر ایشان را حفظ خواهند کرد.

حقیقتا آقای هاشمی دلسوز مردم بود و نظر من این است که لقب امیرکبیر برای ایشان کم است. امیرکبیر بیش از سه سال صدر اعظم نبود در حالی که آقای هاشمی عمری را مبارزه کرد و حداقل شش دهه را در مبارزه علم و تفسیر و سیاست خارجی نقش بنیادین و موثری داشته و مردم اینها را قدر می‌دانند. و امیدوارم به خصوص نسل جوان هاشمی را بشناسند و راه هاشمی را ادامه دهند.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3TP