معصومه ضیاء در فرودگاه تهران بازداشت شد
🕓  شنبه, ۱۸ام دی, ۱۳۹۵ /   نظرات
masoumeh-zia-amadnews

صبح روز جاری، معصومه ضیاء هنگام بازگشت از سفر خارج کشور در فرودگاه بازداشت شد. ساعاتی بعد از بازداشت، ماموران امنیتی به همراه وی به منزل او مراجعه و ضمن تفتیش خانه، وسایل الکترونیکی – ارتباطی او را با خود بردند. به گفته ماموران، برای وی پرونده جدیدی مفتوح شده است.

صبح امروز ۱۷ دی‌ماه ۹۵، معصومه ضیاء از فعالان عرفان حلقه، هنگام بازگشت از سفر خارج کشور در فرودگاه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده ضیاء با اعلام این خبر گفت: «معصومه برای دیدار با بستگانش به خارج از کشور رفته بود و صبح امروز هنگام بازگشت در فرودگاه بازداشت شد.»

این منبع مطلع در ادامه افزود: «با اینکه معصومه یک‌سال حکم حبس داشت ولی هنگام خروج مشکلی برایش پیش نیامده بود. اما هنگام بازگشت به وی گفته‌اند شما ممنوع الخروج بوده‌اید! بعد از حدود دو ساعت ماموران اطلاعات او را به منزل برده و ضمن تفتیش خانه، کلیه وسایل ارتباطی الکترونیکی او مثل کامپیوتر و موبایل و غیره را توقیف و با خود بردند.»

منبع نزدیک به خانواده ضیاء در پایان تاکید کرد: «به وی گفته‌اند این بازداشت ربطی به پرونده قبلی ندارد و این یک پرونده جدید است.»

معصومه ضیاء که در جریان تجمع هوادارن گروه عرفان حلقه در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت شده بود، در دادگاهی که در تاریخ ۱۸ بهمن ماه سال ۹۳ به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد، به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی، به تحمل یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم و در خردادماه سال ۹۴، حکم یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری معصومه ضیاء، عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

هرانا

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3ED