«سوء تصمیم»، «عدم کفایت» و «سوء مدیریت» در قوه‌ی قضاییه، بار دیگر به دولت و مردم صدمه وارد کرد
🕓  شنبه, ۱۸ام دی, ۱۳۹۵ /   نظرات
farshe-kermanshah-amadnews

بار دیگر «سوء مدیریت» و «عدم کفایت» مدیران عالی دستگاه قضایی، باعث آواره شدن صدها سرمایه‌گذار و شاغل در کشور شد. پیش از این نیز قوه‌‌ی قضاییه بدون این‌که صلاحیت ورود به مباحث تخصصی اقتصادی را داشته باشد، با غیرقانونی اعلام کردن فعالیت‌ بنگاه‌های عظیم اقتصادی چون «پدیده شاندیز»، باعث از پایمال کردن امنیت اقتصادی در کشور، وارد کردن لطمات بزرگ به سرمایه‌گذاران و سهامداران، بیکاری تعداد زیادی از ذی‌نفعان و در نهایت انداختن بار مالی سوء تصمیمات خود به گردن دولت حسن روحانی شده است. متأسفانه به دلیل غیر انتخابی بودن مسند ریاست قوه‌ی قضاییه، نه دولت، نه مردم و نه مجلس نمی‌توانند رئیس دستگاه قضا را به دلیل بی‌کفایتی استیضاح کنند. همه این‌ها در حالی است که آملی لاریجانی با چهره‌ای حق به جانب نه تنها ریز و درشت مسئولان کشور را تهدید به برخورد قضایی می‌کند، بلکه در خود صلاحیت اظهار نظر در خصوص مسائل جنگ یمن و سوریه و عراق را نیز می‌بیند. خلاصه ان‌که «آملی لاریجانی» درباره تمامی مسائل خارج از حیطه مسئولیت خود اظهار نظر می‌کند، جز درباره مسائل و مشکلات مربوط به حوزه فعالیت خود!
farshe-kermanshah-amadnews
به گزارش «آمدنیوز»، از سال ۱۳۸۹، «محمدرضا مشیری» «مکتب فرش کرمانشاهان» را با جذب سرمایه‌های مردمی، اخذ تأییدیه وزارت صنعت و معدن و تأییدیه سایر مسؤلان کشوری و استانی تأسیس کرد و بر اساس فتوای آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله گرکانی، تحت عنوان مضاربه، ماهیانه مقداری از سود ماهیانه خود را به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کرد، اما سه ماه قبل دادستان، در یک اقدام به قول خود «پیشگیرانه!»، شخص مذکور را بازداشت و به طرق مختلف، سرمایه گذاران را (که تا آن زمان هیچ مشکلی بابت دریافت حقوق‌ و سودشان نداشتند) تشویق و تحریک به شکایت کرد! در این میان برگه‌های مخصوصی در کلانتری‌ها آماده شده بود که سرمایه‌ گذاران فقط برای حفظ سرمایه‌های‌شان مجبور به پر کردن این برگه‌ها شدند. جالب آن‌که در اظهارات «مجتبی ملکی» دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه به صراحت ذکر شده که وی به عنوان «مدعی‌العموم» در این پرونده وارد شده، در حالی که این پرونده اساسا شاکی خصوصی نداشته است!!
majid-maleki-amadnewsاز آن زمان تا کنون مسئولان سخنان متناقض زیادی را بیان کردند که بیشتر مربوط به سابقه‌ی شرارت مدیر مکتب فرش کرمانشاهان بوده است. اما کیست که نداند پلیس اماکن ناجا و پلیس امنیت عمومی، پیش از انجام هر فعالیت قانونی و اقتصادی در کشور، ابتدا سوابق فرد درخواست دهنده را بررسی در صورت عدم احراز سوء سابقه، مجوزهای لازم را به آنان اعطا می‌کنند.
farshe-kermanshah-amadnewsبر اساس گزارش منابع خبری، «محمدرضا مشیری» سال‌هاست که جزو کارآفرینان برتر کشور بوده و با جذب سرمایه ۲۳۰۰۰ نفر، زمینه اشتغال برای ۶۰۰۰ نفر را در زمینه «آموزش و بافت فرش»، «تولید دستگاه‌های فرش‌بافی»، «تهیه و تولید پشم و خامه و رنگ‌رزی»، «پرورش گوسفند» به منظور استفاده از پشم آن‌ها، و سایر مشاغل مرتبط را فراهم کرده است. وی در سه ماه اخیر «ممنوع الملاقات» بوده، تمامی اموال و حساب‌های نقدی وی بلوکه شده و هرگونه تجمعی هم به شدت سرکوب می‌شود! این در حالی است که رهبری انقلاب امسال را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» تعیین کرده‌اند اما یکی از دو قوه‌ی تحت نظر ایشان که رییس‌اش منصوب مقام رهبری است، زمینه انجام اقدامات تولیدی و اقتصادی داخلی را از بین برده است!
mohamadreza-moshiri-amadnewsتمامی این اقدامات غیر کارشناسی که نشان از «سوء تدبیر» و «عدم کفایت» رییس قوه‌ی قضاییه و برخی مدیران عالی قضایی کشور دارد در حالی اتفاق می‌افتد که اموال نقدی مصادره شده در این نوع پرونده‌ها، به «۶۳ حساب بانکی شخصی رییس قوه‌ی قضاییه» واریز و ماهیانه ۵۰ میلیارد تومان سود بانکی (ربا) از بانک‌ها توسط وی دریافت و صرف مصارف نامعلوم و غیر قابل نظارت می‌شود! پس از آن نیز شخص «آملی لاریجانی»، «افراد منتسب به سپاه پاسداران» و «ولایت معاشان»، رییس‌جمهور و دولت متبوع وی را فردی ناکارآمد می‌دانند که نتوانسته مشغل اشتغال و بیکاری را در کشور حل کند!
mohamadreza-moshiri-amadnews
farshe-kermanshah-amadnews
farshe-kermanshah-amadnews

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3EJ