تیر خلاص دولت به تندروها؛ احتمال حمله دلواپسان به وزارت نیرو در ماه‌های آینده افزایش یافت
🕓  شنبه, ۱۸ام دی, ۱۳۹۵ /   نظرات
hooshang-falahatian-amadnews

با اجرایی شدن قراردادهای سرمایه‌گذاری خارجی وزارت نیرو، حملات به برجام مبنی بر «کارآمد نبودن» آن عملا خنثی و احتمال حملات تندروها به وزارت نیرو برای به حاشیه بردن این وزارت‌خانه افزایش یافته است.

به گزارش «آمدنیوز»، هفته گذشته «هوشنگ فلاحتیان» معاون برق وزارت نیرو با اعلام انعقاد قرارداد جذب سرمایه‌گذاری خارجی توسط وزارت نیرو، تیر خلاص را بر تابوت دلواپسان شلیک کرد.

با انعقاد این قرارداد نشان داده می‌شود که برجام در جذب سرمایه‌گذاری خارجی موفق بوده و دولت توانسته ۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای کشور به دست آورد.

مذاکرات برای انعقاد این قرارداد در حالی صورت گرفته که در ابتدا تمام اصولگرایان با این انعقاد آن مخالفت کرده و رسانه‌های کیهان، فارس و تسنیم و… تمام تلاش خود را کردند تا این قرارداد شکل نگیرد. اما «چیت چیان» و «فلاحتیان» توانستند به تمام دغدغه‌های بیت رهبری، سپاه پاسداران، سازمان بازرسی کا کشور، دیوان محاسبات و… پاسخ داده و با متقاعد کردن نهادهای امنیتی و اقتصادی، شکافی بین دلواپسان ایجاد کنند؛ به نحوی که بسیاری از این‌ها هم اکنون معتقدند که «این قرارداد به نفع منافع ملی است.»

با وجود این که هدف برخی از مخالفان این قرارداد، «منافع شخصی» است (مثلا مرتضی فیروزآبادی رییس شبکه اتاق فکرهای تخریب‌گر دولت برای لغو این قرارداد، وعده ۳۰۰ میلیونی دلواپسان را از دست داد و یا بعضی از شرکت‌های داخلی که انحصار آنها شکسته می‌شود، با حضور رقیب قدرتمند خارجی، قدرت یکه تازی خود را از دست می دهند)، اما هدف حمله همه تخریب‌گران، بی اثر نشان دادن برجام بود که اکنون مانند یک «دروغ بزرگ» بی اعتبار شده است.

پیش بینی می‌شود با زمان اجرایی شدن این قرارداد، حمله به چیت چیان، فلاحتیان، وزارت نیرو، دولت و برجام افزایش یابد تا سرپوشی بر این دستاورد برجام گذاشته شود و آن را به حاشیه برانند.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3Gh