بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه خیام مشهد در خصوص حمله‌ی شبانه بسیج دانشجویی
🕓  شنبه, ۱۸ام دی, ۱۳۹۵ /   نظرات
khaiiam-university-amadnews

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام مشهد، با صدور بیانیه‌ای، هجوم فیزیکی شبانه‌ی بسیج دانشجویی به محل این انجمن را «دزدی» و «راهزنی» خواند و مسئولین این دانشگاه را به خاطر این یورش شبانه‌ی فیزیکی »بی‌کفایت» و «بی‌مسئولیت» دانست.

در متن بیانیه‌ی این انجمن اسلامی که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا دزدها شبانه حرکت می‌کنند؟ دزد هم دزدهای قدیم! راهزن‌ها در روز هم به کاروان‌ها می‌زدند اینک شب‌ها هم به کاروان‌ها زده‌اند … دزدی شاخ و دم ندارد که! وقتی عده‌ای بدون مجوز با بدویت تمام، به اتاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام حمله می‌کنند، شبانه، وقتی کسی نیست که جلویشان را بگیرد، وقتی که کاروان در حال استراحت است، در اتاق را می شکنند، وارد می شوند، همه چیز را بر می‌دارند و به جایش چیزهای دیگری می‌گذارند که با وقاحت تمام بگویند آمدیم دزدی کردیم، قفل در را عوض می کنند و می روند، این دزدی نیست پس چه چیزی است؟

شب ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۵، عده‌ای دانشجوی معلوم الحال، که ننگ است نام دانشجو را با این تعریف خراب کردند، به اتاق انجمن اسلامی دانشگاه خیام حمله‌ور شده‌اند و بدون حضور کسی از اعضای انجمن اسلامی، که اگر کسی هم بود، ما اکنون نگران جانش هم بودیم، در اتاق انجمن اسلامی دانشگاه را شکسته‌اند و وارد شده‌اند و تمام اموال شخصی دانشجویان، و همینطور اموال بیت المال دانشگاه را برداشته‌اند و با خود برده‌اند. موضوع به همین جا ختم نشده است، آثاری از خود بر روی در و دیوار این اتاق جا گذاشته‌اند و با برچسب و تهمت، اتاق را ترک کرده‌اند که اگر ما آمده‌ایم دزدی کرده‌ایم، حق‌مان بوده است!

از دزدها بگذریم، به عده‌ای از مسئولین بی‌کفایت و بی بصیرت دانشگاه می‌رسیم که اجازه می دهند هر کسی جلوی چشمش حریم دانشگاه را بشکند، وارد شود، دزدی کند و تهمت بزند، ننگ بر شما باد؛ شمایی که گذاشته‌اید ناموس مردم که در دانشگاه شماست، دستخوش بازی‌های بچه‌گانه‌ی عده‌ای معلوم الحال شود… ننگ بر شما باد که نمی‌توانید از اموال دانشجویان‌تان محافظت کنید.

فرداهایی می‌رسد که باید منتظر تعرض این عده‌ی معلوم الحال به اتاق ریاست دانشگاه باشیم… کما اینکه چندی پیش تا دم در اتاق ریاست دانشگاه رفته‌اند و روی در و دیوارش اعلامیه چسبانده‌اند.

خطابمان با مسئولین دانشگاه است، اگر امروز جلوی این‌گونه بی قانونی‌ها و بدویت‌ها را نگیرید، فردایی که به اتاق شما حمله شد و حریم‌تان شکست، والله قسم دیگر دانشجویی نیست که پشت‌تان بایستد. و من الله توفیق.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3Gs