سپاه پاسداران قصد دارد بازداشت‌ روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی را در بهمن‌ماه گسترش دهد
🕓  پنج شنبه, ۲۴ام دی, ۱۳۹۴ /   نظرات
Rouhani-Jafari-Amadnews

«آمدنیوز»/ گروه سیاسی- با نزدیک شدن به ایام دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، سپاه پاسداران قصد دارد بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی را در بهمن‌ماه سال‌جاری از سر بگیرد.

به گزارش آمدنیوز، یک روزنامه‌نگار موسوم به اصلاح‌طلب که سابقه بازداشت در حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ را دارد و اکنون در یکی از روزنامه‌های مهم کشور، «هماهنگ کننده» انتشار گزارش‌های امنیتی «بدون ذکر نام نویسنده» است، ضمن هشدار به همکاران مطبوعاتی خود ادعا کرده که «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران قصد دارد در بهمن‌ماه موج بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی را آغاز کند.»

گفتنی است پس از بازداشت ۴ روزنامه‌نگار اصلاح طلب در ۱۲ آبان‌ماه گذشته، دست‌کم ۲۰ روزنامه‌نگار برای تحقیقات تکمیلی پیش از بازداشت به ساختمان خیابان «صابونچی» احضار شدند. این افراد قرار بود در ۱۶ آذرماه گذشته همزمان با «روز دانشجو» توسط سپاه پاسداران و با ادعای اجرای «پروژه نفوذ» بازداشت شوند، اما با انتشار گزارشی در آمدنیوز و پایگاه‌های خبری دیگر و هم‌چنین موضع‌گیری قاطع حسن روحانی رئیس‌جمهور، به صورت موقت از بازداشت این افراد صرف‌نظر گردید.

بر اساس این گزارش، «ش.ط» که ارتباط خود را با نهادهای امنیتی در ملاقات‌های دوستانه با همکارانش کتمان نمی‌کند، پیش‌تر نیز در دادگاه‌های علنی و فرمایشی پس از کودتای انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۸۸، مطالبی را علیه جنبش سبز و رهبران محصور آن مطرح کرده بود.

وی به صورت هفتگی و مداوم جلساتی را با مسئولین دو نهاد امنیتی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران برگزار می‌کند و «دستورالعمل» انتقال و انتشار برخی مطالب مهم را جهت «خط‌دهی به افکار عمومی و ادراک سازی عمومی» در جراید مختلف دریافت و اجرا می‌کند.

«ش.ط» هم‌اکنون عضو شورای مرکزی یکی از احزاب جدیدالتاسیس است.

به نظر می‌رسد دو هدف عمده سپاه پاسداران برای از سرگیری پروژه بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی، «تهیه خوراک تبلیغاتی» برای تریبون‌های حکومتی در آستانه ۲۲ بهمن و «ایجاد چالش و حاشیه برای دولت حسن روحانی و اصلاح‌طلبان» در آستانه دو انتخابات مهم در اسفندماه باشد.

 لینک کوتاه: https://wp.me/p6nXKU-3Ch