وقتی معاندین به جان هم می افتند: آمد نیوز و بی بی سی

 

آمد نیوز

کارشناس بی بی سی فارسی به افشا اسنادی علیه آمدنیوز می پردازد.

رادیو دیروز گزارش می دهد؛

معاندین جمهوری اسلامی بار دیگر به جان یکدیگر افتادند و اسنادی نسبت به یکدیگر افشا کردند. پیمان عارف، کارشناس بي‌بي‌سي فارسي در یک ویدئو به افشای اسنادی پیرامون آمدنیوز می پردازد و وابستگی این رسانه به سازمان های جاسوسی را افشا می کند. بدین ترتیب به قول صائب تبریزی، «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد»! و کارشناس رسانه انگلیسی بی بی سی فارسی به افشای اسناد علیه آمد نیوز می پردازد که با انتشار اسناد کذب، به مقامات جمهوری اسلامی تهمت می زند. در گزارش جوان آنلاین از این ویدئو آمده است، «آمدنيوز» را حاصل برنامه‌ريزي سازمان جاسوسي ترکيه (ميت) معرفي مي‌کند و مي‌گويد که روح‌الله زم، مدير اين سايت که اکنون در پاريس ساکن است، ماهانه با هزينه سازمان جاسوسي ترکيه به استانبول مي‌آيد و ضمن دريافت راهبردهاي مدنظر ترکيه، حقوق 8 هزار يورويي مي‌گيرد و به پاريس بازمي‌گردد. در ويدئوي منتشر شده توسط عارف، به «نگام» (ناگفته‌هاي ايران ما) ديگر سايتي که توسط «ميت» حمايت و اداره مي‌شود، نيز اشاره شده است. عارف مي‌گويد: سايت «آمدنيوز» و سايت «نگام» توسط سازمان ميت ترکيه اداره مي‌شوند؛ روح‌الله زم کارگزار ايراني «آمدنيوز» در پاريس و احمد شمس کارگزار ايراني «نگام» در آنکاراست؛ اينها از ميت ترکيه حقوق مي‌گيرند؛ «آمدنيوز» يک‌ شبه سبز نشد.

افشاگري پيمان عارف البته واکنش‌هايي را از سوي نگام و آمدنيوز به دنبال داشته است. علاوه بر افشاگري پيمان عارف در روزهاي اخير افشاگري درباره ماهيت سايت و کانال تلگرامي آمدنيوز بيشتر شده است. احمد شمس نيز در ويدئويي به افشاي آنچه در پشت‌پرده آمدنيوز مي‌گذرد، پرداخت. در اين ويدئوي خبرساز شمس از نحوه خروج روح‌الله زم از ايران و نحوه فعاليتش در خارج از کشور سخن گفته است. یکی از تحلیل‌های قوی که درباره فعالیت این سایت ضدانقلاب مطرح است، موضوع حمایت طرفداران دولت یازدهم از آمدنیوز در جهت تخریب چهره‌های منتقد و جریان‌های اصولگرا، سپاه و دستگاه قضایی است.

گرچه هویت گردانندگان "آمد نیوز" تاکنون مخفی مانده و در لوای این پوشش تاکنون بدترین توهین ها به شخصیت های حقیقی و حقوقی نظام روا داشته شده است اما گردانندگان این کانال بصورت آشکار  و تامل برانگیزی در حمایت از دستاوردهای دولت مانند انعقاد قرار داد با هواپییما سازی بوئینگ دچار ذوق زدگی شدند! جالبتر اینکه "آمد نیوز" مدتی است که یکی از تکلیف خود را تطهیر گیرندگان حقوق های نجومی می داند آنهم در شرایطی که رهبر دلسوز انقلاب (حفظه الله) ، مردم و قوه قضائیه به صورت جدی خواستار معرفی و برخورد با مجرمان این پرونده هستند. به گفته جوان آنلاین، ويدئوي پيمان عارف درباره مزدوري «آمدنيوز» براي سازمان جاسوسي ترکيه در حالي منتشر مي‌شود که اين سايت و کانال خبري در پشت نقاب وطن‌دوستي مدت‌هاست اقدام به انتشار مطالب تفرقه‌آميز کرده است.