آمدنیوز جاسوس ترکیه یا جاده‌صاف‌کن انتخابات!

کارشناس سیاسی شبکه بی‌بی‌سی فارسی، با انتشار ویدئویی مدعی شد سایت آمدنیور توسط سازمان جاسوسی ترکیه مدیریت و کنترل می‌شود، این شائبه در حالی مطرح می‌شود که تحلیل‌های متعددی درباره حمایت طرفداران دولت از این سایت وجود دارد.

به گزارش جام نیوز، پیمان عارف که به عنوان کارشناس سیاسی شبکه بی‌بی‌سی فارسی شناخته می‌شود، در این ویدئو، «آمدنیوز» را حاصل برنامه‌ریزی سازمان جاسوسی ترکیه (میت) معرفی می‌کند و می‌گوید که روح‌الله زم، مدیر این سایت که اکنون در پاریس ساکن است،ماهانه با هزینه سازمان جاسوسی ترکیه به استانبول می‌آید و ضمن دریافت راهبردهای مدنظر ترکیه، حقوق 8 هزار یورویی می‌گیرد و به پاریس بازمی‌گردد. در ویدئوی منتشر شده توسط عارف، به «نگام» (ناگفته‌های ایران ما) دیگر سایتی که توسط «میت» حمایت و اداره می‌شود، نیز اشاره شده است. عارف می‌گوید: سایت «آمدنیوز» و سایت «نگام» توسط سازمان میت ترکیه اداره می‌شوند؛ روح‌الله زم کارگزار ایرانی «آمدنیوز» در پاریس و احمد شمس کارگزار ایرانی «نگام» در آنکاراست؛ اینها از میت ترکیه حقوق می‌گیرند؛ «آمدنیوز» یک‌ شبه سبز نشد. افشاگری پیمان عارف البته واکنش‌هایی را از سوی نگام و آمدنیوز به دنبال داشته است. این دو سایت در مطالبی به سوابق سیاسی عارف اشاره و به وی حمله کرده‌اند. آمدنیوز با انتشار مطلبی از روزنامه ینی شفق ترکیه درباره بازداشت پیمان عارف توسط مأموران امنیتی ترکیه به نقل از این روزنامه عارف را مأمور امنیتی می‌نامد

آمدنیوز می‌نویسد: تشویق برخی از افراد برای مهاجرت به ترکیه، ساختن پرونده‌های تقلبی برای آنان جهت ارائه به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکیه، بدنام کردن فعالان سیاسی و زندانیان سابق سیاسی با اصرار به دعوت کردن آنها به ترکیه و تله گذاشتن در مسیر پناهجویان برای قرار گرفتن در دام‌های امنیتی طراحی شده از جمله اقداماتی است که پیمان عارف تحت عنوان فعال سیاسی و کارشناس بی‌بی‌سی، در طول دو سال اقامت خود در ترکیه بسیاری از هموطنان ایرانی را گرفتار و موجبات تباهی زندگی آنها را فراهم کرده است. کارشناس سیاسی شبکه بی‌بی‌سی فارسی آذرماه امسال و بعد از کودتای نافرجام در ترکیه بازداشت شده بود.سایت بی‌بی‌سی فارسی در خبر بازداشت عارف نوشت: «سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف، به نقل از وکیل او گفت که آقای عارف با شکایت سازمان امنیت ترکیه بازداشت شده است. براساس این گفته‌ها «اتهام‌های تروریستی یا مسائل مرتبط با کودتای نافرجام ترکیه و شبکه فتح‌الله گولن علیه آقای عارف مطرح نشده است. در ماه‌های اخیر هزاران نفر در ترکیه با اتهام‌های این چنینی بازداشت شده‌‌اند.» 

علاوه بر افشاگری پیمان عارف در روزهای اخیر افشاگری درباره ماهیت سایت و کانال تلگرامی آمدنیوز بیشتر شده است. احمد شمس نیز در ویدئویی به افشای آنچه در پشت‌پرده آمدنیوز می‌گذرد، پرداخت. در این ویدئوی خبرساز شمس از نحوه خروج روح‌الله زم از ایران و نحوه فعالیتش در خارج از کشور سخن گفته است. یکی از تحلیل‌های قوی که درباره فعالیت این سایت ضدانقلاب مطرح است، موضوع حمایت طرفداران دولت یازدهم از آمدنیوز در جهت تخریب چهره‌های منتقد و جریان‌های اصولگرا، سپاه و دستگاه قضایی است.


جالب اینجاست که گردانندگان آمدنیوز پس از آنکه اولین بار روزنامه «جوان» در گزارشی افشاگرانه پشت‌پرده این سایت و حضور روح‌الله زم را در مدیریت آن افشا کرد، با انتشار پستی در کانال تلگرامی آمدنیوز سعی داشتند با فضاسازی این رابطه را تکذیب کنند، اما اکنون نه تنها حضور روح‌الله زم بلکه ارتباط وی با سازمان‌های جاسوسی بیگانه نیز افشا می‌شود

ویدئوی پیمان عارف درباره مزدوری «آمدنیوز» برای سازمان جاسوسی ترکیه در حالی منتشر می‌شود که این سایت و کانال خبری در پشت نقاب وطن‌دوستی مدت‌هاست اقدام به انتشار مطالب تفرقه‌آمیز کرده است. آمد‌نیوز با وجود تلاش برای افشای گذشته پیمان عارف، هیچ واکنشی نسبت به افشای مزدوری این سایت برای سازمان جاسوسی ترکیه نداشته است. دولت ترکیه که مدت‌ها است در سوریه به دنبال کمک به تروریست‌های مسلح و تضعیف حکومت قانونی این کشور است، بر سر حمایت ایران از جریان مقاومت شروع به انتقاد از کشورمان کرده و آمدنیوز نیز این خبرها و خبر‌سازی‌ها را پوشش می‌دهد!