فرزند آقای «ز» برای یك سایت خبر می‌آورد
«آمدنیوز» از كجا آمد؟!

چرا هنوز صابون افشاگری‌های آمدنیوز به حلقه اول دولت نخورده است؟ / «آمدنیوز» مجموعه‌ای از اخبار، مطالب، ادعاها، شنیده‌ها و گفته‌هایی را منتشر می‌كند كه به خودی خود امکان محاسبه ارزش خبری آنها وجود ندارد.

«آمدنیوز» مجموعه‌ای از اخبار، مطالب، ادعاها، شنیده‌ها و گفته‌هایی را منتشر می‌كند كه به خودی خود امکان محاسبه ارزش خبری آنها وجود ندارد. ادعاهای این كانال خبری نیز بدون حضور شاكی، متشاكی، مدعی یا قاضی قابل‌رسیدگی و اثبات نیست. آمدنیوز تلاش كرده است در سایه این خلأ، برخی از اسناد راست و دروغ را به نفع اهداف پشت پرده خود منتشر كند و از سوی دیگر دیده شده است كه «راست» را به نفع «دروغ» مصادره می‌كند. البته آمدنیوز مدعی است اطلاعاتی را كه ارائه می‌كند، به نفع جریان سیاسی خاص یا فرد خاصی نیست اما به وضوح طبقه‌بندی سیاسی و جناحی را در اطلاعات می‌گنجاند. می‌توان پیش‌بینی كرد كه با نزدیك شدن به انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده جهت‌گیری این كانال خبری نیز رویكرد واضح‌تری پیدا كند. سابقه تولید شبنامه‌ها و سایت‌های خبری هنجارشكن در طول انتخابات‌های سال‌های گذشته نشان داده است كه این طیف از شبه رسانه‌ها در این ایام فعال شده و با روندی انتحاری اقدام به فعالیت می‌كنند. «آمدنیوز»رویكرد روشنی در زدن برخی از افراد یا نزدیك شدن به برخی اشخاص از خود نشان داده است. مخصوصاً اینكه تا امروز به حلقه اول دولت نزدیك نشده است! و به جای آن رقبای انتخاباتی دولت را هدف انتقاد قرار داده است! حال سؤال اینجاست كه چرا هنوز صابون افشاگری‌های آمدنیوز به حلقه اول دولت نخورده است؟!
  
كانال‌های بی شناسنامه منبع اخبار بدون منبع
علاقه‌مندان به پیگیری اخبار كه دسترسی به شبكه‌های مجازی دارند و به خصوص در تلگرام فعال هستند، می‌توانند تعداد انبوهی از كانال‌های خبری را نام ببرند كه برخی از آنها منتسب به رسانه‌های رسمی كشور و برخی دیگر بی‌نام و نشان هستند.
محمود واعظی، وزیر ارتباطات خردادماه امسال در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت: «اكنون همه مردم به فضای مجازی دسترسی دارند و این موضوع دارای جنبه‌های خوب و بد است. از جمله اینكه در گذشته همه خبرها شناسنامه‌ داشت اما امروز سایت‌ها و كانال‌های تلگرامی متعددی اقدام به انتشار اخبار می‌كنند كه این اخبار منبع و شناسنامه ندارد و این از بدی‌های فضای مجازی است. امروز یك نفر مطلبی را با قصد و نیتی برای اولین بار منتشر می‌كند و این مطلب بارها بدون منبع در فضای مجازی بازنشر می‌شود و سپس می‌گویند كه این مطلب را همه جا گفته‌اند و شایعه می‌شود. منابعی كه اقدام به تولید اخبار می‌كنند و معلوم نیست از كجا مجوز تولید و انتشار اخبار گرفته‌اند، ساماندهی خواهند شد.»